Sırala
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Ağırlık Eldiveni

Ağırlık kaldırma eldivenleri, eller ve ağırlık aletleri arasında koruyucu bir kalkan görevi üstlenerek ellerde kabarcıkların veya nasırların oluşmasını engeller. Ağırlık eldiveni, elinizi koruma görevinin yanı sıra, ter yüzünden dambılın ya da halterin avuçlarınızdan kaymasını da engeller. Ağırlık eldivenlerinin özellikleri, spor yaparken ellerinizi korumak üzere yastıklama ve havalandırma imkanı sağlamalarıdır. Ağırlık eldivenlerinin özellikleri arasında yer alan kaydırmama fonksiyonu ile eliniz terlese bile egzersize devam edebilirsiniz. Malzemesine göre; neopren ağırlık eldiveni, naylon ağırlık eldiveni ve deri ağırlık eldiveni gibi ağırlık eldiveni çeşitleri bulunmaktadır. Ağırlık eldivenleri ağırlık kaldırma dışında; kondisyon tutma, mekik çekme, şınav çekme ve kardiyo çalışmalarında da kullanılan ürünlerdir.

Body eldiveni veya fitness eldiveni olarak da bilinen ağırlık eldivenleri, ağırlık plakalarını kaldırırken kullanılması tavsiye edilen spor malzemeleridir. Ağırlık eldiveni nasıl olmalı? Ağırlık eldiveni alırken ölçüsüne dikkat etmelisiniz. Ağırlık eldivenleri genellikle S, M, L, ve XL olmak üzere 4 grupta sınıflandırılır. Fitness eldiveninin elinize rahatça oturması ve parmaklarınızı içinde kolayca hareket ettirebilmeniz gerekmektedir. En çok tercih edilen ağırlık eldiveni modellerinden olan bilekli ağırlık eldivenleri ile ağırlık kaldırma esnasında oluşabilecek kas sakatlanmalarının önüne geçebilirsiniz. Profesyonel olarak ağırlık kaldırma ile ilgileniyorsanız bilek destekli, neopren ağırlık eldivenlerini tercih etmelisiniz.

Elin şeklini alarak daha kolay kavrama desteği sunan Harbinger ağırlık eldivenleri sahip olduğu Bioform ve Bioflex özellikleri ile en çok tercih edilen ağırlık eldiveni modelleri arasındadır. Katmanlı yapısı ile daha uzun ve daha verimli antrenman yapmanıza olanak sağlayan Adidas ağırlık eldivenleri elinizin üstünde sanki ikinci bir deri tabakası varmışçasına size destek olur. Adidas fitness eldivenleri vücut geliştirme, halter kaldırma gibi spor çalışmalarında en büyük yardımcınız olmak üzere tasarlanmıştır. Fitness çalışmalarında tercih edebileceğiniz Everlast fitness eldivenleri sahip oldukları evergrip teknolojisi ile tam kavrama sağlamakta ve elinizin iç bölgesinin terlemesini önlemektedir. Profesyonel kullanıcıların tercih edebileceği bir ürün olan Chiba Classic ağırlık eldiveni sahip olduğu jel dolgular ve anatomik dikişler ile sporcuların sevdiği ürünlerden biridir. Ağırlık eldivenlerinin fiyatları kullanılan malzemeye göre değişmektedir. Sağlığınızı düşünerek ölçülerinize uygun, kaliteli bir eldiven almak performansınızın artmasına da yardımcı olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.