..Koşu Bandı Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken 10 Madde..

..Koşu Bandı Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken 10 Madde..

12 Eylül 2020

Malum evlerimizde daha çok vakit geçirmek zorunda kalıyoruz. En kısa sürede herşeyin yoluna girmesi dileği ile. Birçok tüketici ve sporsever evlerine koşu bandı satın almaya karar verdiler, vermeye devam edecekler. Formumuzu korumamız gerekli. Bu yazımızda koşu bandı satın almayı düşünen tüketicilerimize uyarılarımızı ve tavsiyelerimizi sizlerle paylaşacağız.

Koşu Bandı Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken 10 Madde:

1-Taşıma Kapasitesi:
Alacağınız koşu bandı kilonuza uygun olmalıdır.Örneğin 4 kişilik bir ailede cihazı 4 kişi kullanacak ise en yüksek kiloya sahip kişiye uygun cihaz seçilmelidir.

2-Motor Gücü:
Alacağınız koşu bandının motor gücü mutlaka 2 HP ve üzeri olmasına dikkat ediniz.Cihazların motor güçleri arttıkça taşıma kapasiteleri ve üstüne binen yük azalacağından ömürleri daha uzun olur.

3-Zemin Türü:

Alacağınız koşu bantları mutlaka esnek zemin türüne sahip olmalıdır.Esnek koşu bantları sayesinde dizlere binen yük yarı yarıya azaltılmış olur.

4-Bant (Yürüyüş Alanı) Genişliği:
Koşu bandınızın bant genişliği ne kadar geniş olursa sizin hareket kabiliyetiniz de o kadar artar.Dar yürüyüş alanına sahip koşu bantlarından kaçınınız. 

5-Eğim:
Koşu bandı seçimi yaparken otomatik eğimli koşu bantlarını almaya özen gösteriniz.Otomatik koşu bantlarında tek bir tuş ile cihazınızın eğimini arttırabilir ve azaltabilirsiniz. Sıkılaşmayı düşünen tüketicilerin mutlaka otomatik eğimli koşu bantlarını tercih etmeleri gerekmektedir.

6-Katlanabilme:
Satın alacağınız koşu bandının mutlaka katlanabilir olup olmadığına bakınız.Kullanacağınız alanlarda fazla yer işgal etmesini istemiyorsanız mutlaka bu maddeyi göz önünde bulundurun.

7-Sessizlik:

Tercih edeceğiniz koşu bandın ses seviyesine mutlaka dikkat ediniz.Bu madde özellikle apartman dairelerinde yaşayan tüketicilerimiz için çok önemlidir.

8-Güvenlik:

Satın almayı düşündüğünüz koşu bandında yer alan güvenlik önlemlerine dikkat ediniz.Örneğin bir düşme veya rahatsızlanma anında koşu bandın otomatik durmasını sağlayan güvenlik anahtarının olup olmadığına bakınız.

9-Marka ve Satış Sonrası Hizmetleri:
Almaya karar verdiğiniz veya iki farklı koşu bandı markası arasında kaldıysanız mutlaka markaların satış sonrası hizmetlerine dikkat ediniz. Markanın 81 ilde servisinin olup olmadığına,ilerleyen zamanda parça temini konusunda sıkıntı yaşayıp yaşamayacağınız konusunda emin olunuz. 

10-Fiyat:
Bu maddeyi en sona koyduk.Çünkü hiçbir bedel sizin sağlığınızdan daha değerli olamaz.Yukarıda saydığımız maddeleri göz önünde bulundurarak bir tercih yaptıysanız ve tercihinizde eminseniz zaten size en uygun koşu bandını bulmuşsunuz demektir.Fiyat konusunda sağlığınıza uygun cihaza para vermekten çekinmeyin. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.