Ağırlık Barları

Egzersiz çalışmaları ile vücudumuzu şekillendirebilir ve fazla kilolarımızı kolaylıkla yakabiliriz. Spor yaparken kullanılan spor aletleri ile vücudumuzun birçok kas grubunu hem toplu olarak hem de ayrı ayrı çalıştırabiliriz. Ağırlık kaldırarak veya vücudun belli bölgelerine ağırlık yerleştirerek yapabileceğimiz birçok spor hareketi ile vücut kaslarımızı şekillendirebilir ve kondisyon seviyemizi yükseltebiliriz. Ağırlık kaldırmak için kullanılan ağırlık barları ile istediğimiz kiloda ağırlıkları kaldırabilir ve vücudumuzun şekillenmesini daha kolay bir hale getirebiliriz. Ağırlık barı, ağırlık plakalarını taşıyan ve onları bir arada tutan demir veya diğer metallerden üretilmiş çubuk şeklindeki aksesuarlardır. Ağırlık barlarının özellikleri, ürünlerin yapıldığı malzemelere göre küçük farklılıklar gösterse de genel olarak birbirine benzemektedir.

Ağırlık barlarının kullanımı, sporcuların güvenli spor yapabilmeleri için önem taşımaktadır. Ağırlık barları, ağırlık plakalarına iyice sabitlenmeli ve ağırlık barının her iki tarafında eşit oranda ağırlık yerleştirilmelidir. Ağırlık barı, ağırlık plakalarını sabit bir şekilde tutmaya ve ağırlık plakaları ile spor yapmaya yarayan bir ağırlık aksesuarıdır. Ağırlık plakalarının iki kol gücü ile yukarı aşağı hareket edilmesi şeklinde kullanılmaktadır. Ağırlık plakalarının kullanımı farklı egzersiz teknikleri ile uzman spor eğitmenler tarafından öğretilmektedir. Ağırlık barlarını kullanmadan önce gerekleri önlemleri almanız vücut ve kas sağlığınız için çok önemlidir. Bunun için egzersiz esnasında spor eldiveni kullanmak ağırlık barının elinizden kayıp düşmesini önleyecektir.

Ağırlık barlarının fiyatları, barların üretildiği malzemeye ve ağırlık kaldırma kapasitelerine göre değişiklik göstermektedir. Ağırlık barlarının çoğu krom kaplamadır. Delta krom ağırlık barları, sahip olduğu sağlam yapıları ile birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Halter, gülle atma, güreş gibi ağır kondisyon isteyen spor dalları ile uğraşan sporcuların tercih ettiği Voit krom içi dolu barlar ile kısa sürede form tutabilirsiniz. Uygun fiyatı ile birçok kullanıcın tercih ettiği ağırlık barı modeli olan Selex ağırlık barı ürünleri en çok tavsiye edilen ürünler arasında yer almaktadır. Squat hareketleri yaparken omuz bölgenizde kullanabileceğiniz ağırlık barlarını Harbinger squat minderi ile kullanabilir ve bu sayede omuz bölgenizi aşınmaktan koruyabilirsiniz. Ağırlık barını kaldırırken ellerinizin tahriş olmasını önleyecek Dragon Big Grip halter eldiveni ile elleriniz kaymadan istediğiniz kiloda ağırlığı kaldırabilirsiniz.

Toplam 15 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.