Sırala
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Pilates & Yoga

Pilates & yoga, zihin ve beden bütünlüğünü amaçlayan ve bu amaca yönelik egzersizlerle kendinizi geliştirmenize olanak sağlayan çalışmalardır. Pilates, kontroloji olarak da bilinen, temelde vücutta bulunan tüm zayıf ve zayıf olmayan kasların kolay vücut hareketleri ile güçlendirilmesini içeren faaliyetlerdir. Joseph Pilates tarafından icat edilen fizyoterapi ağırlıklı bir rehabilite çalışmasıdır. Vücudun kas ve iskelet sistemini düzenleyen ve bu sistemlerde oluşabilecek sorunları engellemek için uygulanan destekleyici hareketler bütünüdür. Pilatesin faydaları birçok alana yayılmıştır. Pilates hareketleri, doktor ve fizyoterapistlerin tedavi programlarını desteklemektedir. Pilates & yoga çalışmaları insan zihninde ve vücudunda dinginlik ve düzenli bir enerji artışı sağlamaktadır.

Yoga, pilatesten farklı olarak öncelikli olarak zihin konsantrasyonunu temel alan bir çalışmadır. Yoga nedir diye merak edenler için; bir meditasyon biçimi olduğu söylenebilir. Herkesin kendine göre bir meditasyon metodu olabilir. Meditasyon temel olarak insanın kendini dinlemesi ve stresten uzaklaşarak iç huzurunu keşfetmesidir. Yoga nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, kitaplardan ve internette yer alan videolardan yararlanabilirsiniz. Yoga yalnız veya toplu olarak yapılabilen bir meditasyon biçimidir. Temel olarak vücudun çalışma biçimini dengelemek için yapılan kişisel çalışmaları içerir. Yoganın faydaları arasında ruhsal, zihinsel ve bedensel faaliyetleri bir arada tutmak ve bu faaliyetleri dengelemek gelmektedir. Pilates & yoga çalışmaları ile insan zihni gündelik stres ve kaygılardan arınarak işlemeye başlamaktadır. Pilates hareketleri, birçok fiziksel esneme ve gerinme çalışmasını içermektedir, genellikle pilates topu denilen egzersiz aleti ile yapılmaktadır. Yoga ise nefes alma teknikleri ve odaklanma metodları ile uygulanmaktadır. Yoga ile zihinde bütünlük ve vücutta esneklik kazanmak amaçlanmaktadır. Pilates zayıflama teknikleri ile fazla efor sarf etmeden zayıf kaslarınızı çalıştırarak belirli bir zaman diliminde zayıflayabilirsiniz.

Delta pilates setinden bulunan ürünlerle evinizde kendi pilates programınızı oluşturabilir ve zayıf kaslarınızı geliştirebilirsiniz. Hattrick Bosu Ball denge topu ile tüm vücut kaslarınızı kontrol ederek fazla kondisyon harcamadan vücudunuzu zinde tutabilirsiniz. Reebook marka pilates topu ve Reebok marka pilates/yoga matı sayesinde bahçede, parkta veya kumsalda vücudunuzun ihtiyacı olan fiziksel ve ruhsal bütünlüğü yakalayabilirsiniz. Bel ve bacak bölgenizi çalıştırabileceğiniz Avessa marka Hula Hoop ile zayıflamak daha eğlenceli bir hal alacak. Voit marka pilates çemberini hem yoga hem de pilates egzersizlerinizde kullanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.