Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Atletizm

Atletizm; koşu, atlama, atma ve yürüyüş gibi fiziki performansı devam ettirme ve geliştirme çalışmalarının bütünüdür. Sizin de bu spor dallarından birine merakınız varsa, kategorimizde yer alan atletizm malzemelerinden edinerek çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Atletizm dalları; yürüyüş, kısa mesafe koşu, orta mesafe koşuları, uzun mesafe koşuları, dekatlon (Onlu yarışma) ve bayrak koşuları şeklindedir. Atletizmde yürümede kural, bir ayak yerden kesilmeden diğer ayağın yere değmesidir. Aksi halde hakemler sporcuyu diskalifiye eder. Her iki ayağın havada olması yasaktır. Olimpiyat oyunlarında ve uluslararası müsabakalarda kadınlarda 10, erkeklerde 20 km üzerinden yapılır. Dekatlonun dalları: gülle atma 100 m uzun atlama, yüksek atlama, 400 m - 100 m engelli koşu, disk atma, sırıkla yüksek atlama ve cirit atmadır.

Atletizm, özel bir alanda yapılan, dünyanın en eski spor dalları arasında yer alır. Atletizm sporu ile meşgul olan sporcular, güçlerini ve yeteneklerini tamamen kullanmak durumundadır. Atletler birbiri ile yarışırken, aynı zamanda kendi yeteneklerini ve güçlerini de tanıma fırsatı bulur. Gülle atma alanında kendinizi geliştirmek istiyorsanız, Avessa gülle çeşitlerinden birini tercih edebilir ve düzenli olarak antrenman yapabilirsiniz. Gülle, yetenek kabiliyetini geliştirme konusunda oldukça faydalıdır. Vücut kaslarınızı harekete geçirerek daha fit bir vücuda sahip olmanıza yardımcı olur. Gülle; öne gülle atma, durarak atış, arkaya çift elle gülle atma, otuz metre sprint, durarak uzun atlama, bench press, koparma, silkme, squat gibi pozisyonlarda kullanılmak için üretilmiştir.

Atletizm sporları genelde açık alanda yapılsa da salon atletizmi de bulunmaktadır. Salon atletizmi genelde 200 metre uzunluktaki piste sahip kapalı salonlarda yapılan atletizm türüdür. Salon atletizminde; disk atma, çekiç atma, cirit atma, yürüyüş ve maraton yarışmaları yapılmaz. Evinizin bir köşesini spor salonuna çevirmek istiyorsanız, çeşitli spor dalları için üretilen tatami çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Evinde çeştli spor dallarının antrenmanlarını yapan birçok kişi tatami çeşitlerinden yararlanmakta. Hem ses yalıtımı sağlamak hem de yaralanmalara karşı güvenlik önlemi almak için son derece kullanışlı olan tatami minderlerinin fiyatları için kategorimizde yer alan ürünleri inceleyebilir ve dilediğinizi satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.