Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Oto Koltuğu

Araba yolculuklarında bebeğinizin güvenliğini sağlamak için yapabileceğiniz ilk adım bir bebek oto koltuğu satın almaktır. Sonrasında ise oto koltuğunu arabanıza doğru bir şekilde yerleştirmeniz ve bebeğinizin kemerini kesinlikle çıkarmamanız gerekmektedir. Yapılan araştırmalara göre, doğru bir şekilde araca yerleştirilen bebek koltuğu, ölümcül yaralanmaları % 75 oranında azaltmaktadır. Bu nedenle bebek koltuğunun araca doğru bir şekilde sabitlenmesi gerekmektedir. Büyüyen bebeğiniz küçük oto koltuğuna sığamadığı zaman, olası kaza anında yaralanma oranı artmaktadır. Bu nedenle bebeğiniz büyüdüğü zaman yaşına uygun oto çocuk koltuğu almayı ihmal etmeyiniz.

Bebek koltuğunu ve çocuk koltuğunu arabanıza doğru bir şekilde takmak için kullanım kılavuzundaki maddeleri adım adım uygulamanız tavsiye edilir. Bebek koltuklarını en ideal koyma yeri ise arka koltuklardır. Bazı anneler bebeğinin yüzünü görebilmek için ön koltuğa koyarlar. Bu son derece tehlikeli bir durumdur; çünkü kaza anında hava yastığı açılarak bebeğin ciddi yaralar almasına sebep olabilir. Bu nedenle bebek oto koltukları kesinlikle hava yastığı olan bölüme konulmamalı. Kısa mesafelerde bile olsa bebeğinizin güvenliğini sağlamak için bebek oto koltuğu kullanmayı alışkanlık haline getirmeniz son derece önemlidir. Sadece 5 dakikalık bir mesafede de ani duruş yapmak zorunda kalabilir ve bebeğinizin yaralanmasına sebep olabilirsiniz.

Oto koltuğu seçerken; koltuğun çocuğunuzun yaşına uygun olması, test edilmiş ve standartlara uygun olması, 6 yıldan eski olmaması, mutlaka kemere sahip olması gerekir. Kemerler bebeği hem omuzlarından, hem de kalçasından tutacak şekilde kavrar. Bu nedenle kemerin iyi koruma sağlaması için çok sıkı veya çok gevşek olmaması gerekir. Hangi yaş için hangi koltuğu seçeceğinizi bilmiyorsanız bu bilgilerden yararlanabilirsiniz. 1 yaşına kadar ana kucağı modeli, arka koltuğa, bebeklerin yüzü arkaya bakacak şekilde yerleştirilmelidir. 4 yaşına kadar olan çocuk oto koltukları, arka koltuğa öne bakacak şekilde sabitlenmeli. 4 yaşından sonra çocuklar bu koltukları kullanamayacağı için yükseltici koltuk kullanmaları uygun olur. Çocuğum nasıl olsa büyüdü diyerek emniyet kemeri kullanmak doğru değildir, emniyet kemeri ancak 12 yaşından sonra takılmalıdır. Cybex, Kraft, Sunny Baby, 4Moms, Britax Römer, Koala gibi birçok marka tarafından üretilen bebek oto koltuğu fiyatlarınıinceleyebilir ve ihtiyacınız olanı kolayca satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.