Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Tenis Topu

Tenis oynamak için üretilen tenis topları çoğunlukla sarı renkte üretilmektedir. Tenis topları, lifli dış yapıya ve keçeli iç bölüme sahiptir. Tenis topunun yapısı, topun aerodinamik olarak rahat hareket etmesine olanak sağlamaktadır. Tenis topunda iki adet kalın beyaz şerit bulunmaktadır. Tenis topu seçerken ürün kalitesi en ön planda olmalıdır. Tenis topunun kullanımı, sporcuların topu karşılama şekillerine ve tenis raketini kullanma şekillerine göre değişiklik göstermektedir. Günümüzde renkli tenis topları da üretilmektedir. Tenis toplarının özelliği, esnek ve kolay yönlendirilebilen yapıya sahip olmalarıdır. En pahalı tenis toplarından en ucuz tenis toplarına kadar sporcuların tercih edebileceği farklı tenis topu markaları bulunmaktadır.

Açık ve kapalı spor salonlarında kullanılabilen tenis topları, vücuda çarptığında hafif bir ağrı hissi uyandırabilir. Oyun sırasında, yüz ve baş bölgesini tenis topundan sakınmak gerekmektedir. Profesyonel tenisçilerin servis atışlarının 100 kilometrelik bir sürate ulaştığı düşünüldüğünde, tenis topları amatör sporcular için tehlike oluşturabilmektedir. En çok tercih edilen tenis topu modellerinden biri olan Wilson tenis topları, tenisçiler arasında oldukça popülerdir. Bir başka tenis topu markası olan Head tenis topları, tenis eğitmenleri tarafından tavsiye edilmektedir. Tenis topu kullanımı için belli başlı tenis hareketlerini bilmek ve kendinizi bu konuda geliştirmeniz gerekmektedir. En çok tercih edilen tenis topu modelleri, kapalı alan kullanımına uygun salon tipi tenis toplarıdır.

Delta vakumlu tenis topları, en ucuz tenis topu modelleri arasında yer almaktadır. Eğer tenis sporu ile sadece boş vakitlerinizi değerlendirmek için ilgileniyorsanız, ilk etapta Delta tenis topu ile oynamaya başlayabilirsiniz. Antrenman için gerekli olan onlarca tenis topu için Selex marka çoklu tenis toplarını tercih edebilir ve bu sayede oyununuz bölünmeden antrenmana devam edebilirsiniz. Tenis toplarının fiyatları ürünlerin markalarına ve kalitelerine göre değişiklik göstermektedir. Tenis topu seçerken ürünlerin teknik özelliklerine dikkat etmeli ve antrenman yapacağınız tenis kortunun şartlarına uygun bir tenis topu seçmelisiniz. Tenis topu seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise, topunuzun tenis raketi ile uyumlu olup olmadığıdır. Kaliteli tenis topları, kötü raketlerle gerçek performanslarını açığa çıkaramaz. Tenis topu markaları olan Wilson, Selex, Delta, Head gibi markaların ürettiği onlarca model arasından ihtiyacınız olan tenis topu modelini ve tenis raketini seçebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.